Enes Cevahirci

Enes Cevahirci


Muslera hakemleri de kurtardı

21 Şubat 2021 - 18:05 - Güncelleme: 27 Şubat 2021 - 16:48


Sezonun geri kalan 2 maçında Çağdaş Atan'a boyun eğen Fatih Terim bu sefer hata yapmayarak genç meslektaşına şans tanımadı. Terim'in sahaya sürdüğü 11'den anlaşıldı ki sezon başından beri oynadığı futboldan, taktikten ödün vererek rakibine göre oyun ve oyuncu tercihinde bulundu. Luyindama tercihi Galatasaray'ın maç planını deşifre edercesineydi. Sezonun en formda ismi Taylan ve Donk'u yanında oturtarak pasla çıkan, oyun kuran takım ehemmiyetini rakibine bıraktı. Savunmadan veya Muslera'dan uzun toplarla çıkılacak Mohamed'in hava hakimiyetiyle indirilen toplarda hızlı hücüm geçiş oyunu oynanılacak. Dakikalar 18'i gösterdiğinde bu senaryo gerçekleşti. Mohamed'in indirdiği topta Yedlin'in Xabi Alonso vari gönderdiği 35-40 metrelik uzun top ve Emre Kılınç,senaryonun finalini gerçekleştirdi.

İlk yarısı ve ikinci yarısı tamamen farklı bir oyun oldu. İkinci yarıda topun kontrolünü rakibine bırakan Cimbom'da şampiyonluk için önemli bir dönemeç olan Alanyaspor deplasmanını geçme ve şampiyonluk haftalarının yaklaşmasının psikolojisiyle tamamen savunmada kaldı. Alanyaspor'un bu sezon özellikle rakiplerini soktuğu durum doğru yolda ilerlediklerinin en büyük göstergesi. Goller zamanla gelir önemli olan bu oyun planını sezona yaymak ki Cağdaş hoca, 25 haftalık serüvende takımını kamuoyunun saygı duyduğu, övgüler yaydırdığı bir takıma dönüştürdü.

Hakemlerin açıklandığı günden itibaren özellikle sosyal medya üzerinden oluşturulan algıdan genç hakem sağlıklı çıkamadı. Verdiği kararlar, sahadaki görüntüsüyle infial yarattı.
Alanya'da Fernando Muslera sadece Galatasaray'ı değil maçın hakemlerinide kurtardı.
 
 Enes Cevahirci

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum