Enes Cevahirci

Enes Cevahirci


Liderlik umuduyla çıktığımız maçta küme düştük

20 Kasım 2020 - 22:45


Şenol Güneş'in kafasındaki plan önceliğimiz Budapeşte'de kaybetmemek, B liginden felaket senaryosu ile ayrılmamaktı. Hedef 60.dakikaya kadar oyunu tutup daha sonra hamlelerle maçı çevirmekti. Ama Belgrad'dan gelen gol haberleri hem Macar takımının hem de bizimkilerin hesaplarını alt üst etti.
***
Puskas Arena'da 3-5-2 gibi başlayan Güneş, Caner ve Nazım'a kanatlarda geniş alan bırakırken, Orta sahada ise kimin ne görevde olduğu bilinmiyordu. Hakan, Ozan, İrfan'ın ofansta ve defansta birbirlerinden uyumsuz bir görüntü çizerken Caner'in ortaları bizlere Fenerbahçe'nin hücum çaresizliğini hatırlattı. Mahmut ne defansın arasına girebildi ne de pas bağlantısına katkı sağladı.
***
Topla çıkarken sürekli aynı golü yiyoruz. Rusya, Sırbistan, Hırvatistan kalemizde ki goller birbirlerinin kopyası. Geriden pasla çıkma çabası ya da Mert'in baskı sonucu uzun vuramamasıyla ortaya düşen topu rakibin hızlı hücumla sonuçlandırması. yediğimiz golle beraber bu kadar önemli bir karşılaşmada reaksiyon verememek gelecekteki turnuvalar adına düşündürücü. 5 maçta bölüm bölüm iyi oynayan milliler bu maçın genelinde sahada varlık gösteremezken Milli takımda yıllardır aşamadığımız sorun, oyuncular üzerine kurulu bir oyunun olması. Hakan'ın Cengiz'in ayağına topu at ekstra performans bekle... Artık Brezilya ve  Arjantin gibi takımlar bile bu rüyadan uyandı.
***
Türk duvarı diye başladığımız 2020 yılında hemen hemen her maçta kalemizde golü gördük. Bireysel savunmacılarımız iyi ama takım savunmasını bir türlü oturtamadık. Maç sonu Macaristan ekibinden yapılan  yaptığı açıklamada,"Türk takımını eksik kadromuzla yendik" sözü umarım Şenol Güneş'in yazdığı kağıda eklediği dip notları arasındadır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum