Windows 7 Oyun Nasıl İndirilir?

Çağımızda en önemli araçların başında hepimizin bildiği gibi bilgisayar yer almaktadır. Bilgisayarlar ilk çıktıkları tarihten beri insanlar için ve çağımız ...

Windows 7 Oyun Nasıl İndirilir?
Editor: Şirin Nayir
30 Haziran 2020 - 16:51

Windows 7 Oyun Nasıl İndirilir?
 
Çağımızda en önemli araçların başında hepimizin bildiği gibi bilgisayar yer almaktadır. Bilgisayarlar ilk çıktıkları tarihten beri insanlar için ve çağımız teknolojisi için çok önemli bir araç olmuşlardır. Hepimiz evimizde işyerlerinde de bu araçları kullanmaktayız. Gündelik işlerimiz haricinde güzel vakit geçirmek içinde bu araçları kullanabiliriz. Oyun oynamak için ve güzel vakit geçirmek için bilgisayarlar genellikle tercih edilir. Bunun nedeni bu araçlar çabuk ulaşabilmemiz ve bazı modellerini yanımızda taşıyabilmemizdir.
 


 Bilgisayarların İşletim Sistemleri
 
 Windows microsoft bilgisayarları ilk hayatımıza girdiğinden beri günümüze gelene kadar çeşitli işletim sistemleri kullanmışlardır. Bunlar günümüze doğru Win95, Win98, Win2000, WindowsXP, Vista, Windows7, Windows8, Windows10 şeklindedir. Windows 7 gelene kadar en çok kullanılan işletim sistemi WindowsXP olmuştur. Windows 7 işletim sistemi hala en çok kullanılan işletim sistemidir. Home Basic, Professional, Ultimate en çok kullanılan sistemlerdir.
 
 Oyun Yükleme
 

 Bilgisayarlarımıza oyun yüklemenin birden fazla yolu vardır. CD room, DVD room kullanan bilgisayarlar için hala birçok oyun şirketi CD ve DVD şeklinde oyunlarını piyasaya sürmektedir. Ama şuan teknolojinin gelişmesi ile onların yerini alan flash bellekler, harici hardiskler yer almıştır. Ayrı zaman da oyun için birçok internet sitesi oyun indirme seçeneği sunar.
 
 Windows 7 ye oyun çeşitli şekilde yüklenebilir. Eski sürüm bilgisayarlar da CD ve DVD şeklinde yüklemek mümkündür. Ancak teknolojiye ayak uyduran insanlar için bu yöntemi çok tercih etmemektedirler. Kapasite olarak yüksek oyunları CD veya DVD ile yüklemek çok zordur. 50 gigabyte alan kaplayan bir oyun için yaklaşık 7 DVD gerekir. Ancak elinde harici bellek olan biri için usb 3.0 sahip olan bir bilgisayara tam olarak yarı süresinde yüklemek mümkündür. Ancak bunu internet sitesinden daha kolay bir şekilde indirebiliriz. Bunun için çeşitli internet siteleri ve forumlar mevcuttur. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise sitelerin ne kadar güvenilir olduğudur. Çünkü güvenilir olmayan bir forumdan alınan link ile ya da güvenilir olmayan bir siteden indirilen bir oyunun bilgisayarınıza zarar verme olasılığı yüksektir. Güvenilir olmayan sitelerden indirilen oyunlar bilgisayarlarınıza virüs bulaştırabilir. Buda hem maddi hem manevi kayıp demektir. Yani oyun indirip güzel vakit geçireyim derken bilgisayarınızdan olmayın. Güvenilir siteler için forum sayfaları, oyun forumlarındaki daha önce tecrübe ederek bu siteleri kullanan kullanıcıların yorumlarının dikkate alınması çok önemlidir. Ayrıca sitelerden oyun indirirken kişisel bilgilerinizi ve kart bilgilerinizi paylaşmak gerekmektedir. Bunun için yorum olarak yüksek puan almış ve çeşitli güvenlik önlemleri alınmış sitelerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Ödeme için 3D securty kullanan siteler kart bilgileriniz için daha güvenlidir.
 
 Popüler Oyunlar
 

 Şuan günümüzde popüler olmuş oyunlar maalesef Windows 7 işletim sistemini kaldırmamaktadırlar. Bazı oyunlar daha ileri işletim sistemi beklemektedirler. Ancak hala favori olan Gta 5, Fifa serisinde sistem gereksinimlerini destekleyen bilgisayarlarda oynanabilir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum