SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIMLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alımı KPSS kılavuzu yayımlandı mı araştırmasına başladı. Sağlık personeli alım şartları ve başvuru koşulları nelerdir araştıran adaylar, hangi kadrolara sağlık personeli alınacak merak ediyor.

SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIMLARI NE ZAMAN YAPILACAK?
20 Ocak 2021 - 21:20 - Güncelleme: 20 Ocak 2021 - 22:16


Sağlık Bakanlığı personel alım ilanları bir çok sağlık kadrosu için zaman zaman yapılıyor. Sözleşmeli personel alımları; Hemşire, Sağlık Teknikeri, Röntgen Teknisyeni, Laborant, Ebe, Fizyoterapist, Eczacı, Diyetisyen, Psikolog, Biyolog, Odyolog, Perfüzyonist, Terapist, Sağlık Fizikçisi ve diğer sağlık personeli kadroları için yayınlanan ilanlar son dönemde daha da artışa geçti.

16 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK

Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanlığı kararına göre 2021 yılında 16 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek. Adayların araştırdığı 16 bin sözleşmeli sağlık personeli alım tarihleri ise henüz netleşmedi. Koronavirüs salgınından dolayı binlerce sağlık personeli alımı yapılmaya devam edeceğini belirten Bakan Koca, Aralık ayında 12 bin sağlık personeli alımı için duyuruda bulunmuştu. 16 bin sağlık personeli alımı için açıklama yapması gereken Bakan Koca herhangi bir detay vermedi. 16 bin sözleşmeli sağlık personeli alımları duyurusu ne zaman nereden yapılacak henüz bilinmiyor

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı kararı uyarınca eleman temininde güçlük çekilen yerler ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin verimli yürütülebilmesi amacıyla 2021 yılında 16,000 sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek. 16 bin sözleşmeli sağlık personeli başvuru şartları henüz paylaşılmadı. Paylaşıldığında haberlerimizde yer vereceğiz.

ALIMLAR HANGİ KADROLARDA OLACAK

Fahrettin Koca Paylaştı
16 bin sözleşmeli sağlık personeli alım şartları ve başvuru koşulları nelerdir araştıran adaylar, hangi kadrolara sağlık personeli alınacak merak ediyor. Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alım tarihleri ne zaman? Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararına göre, yeni yılda istihdam edilmesi öngörülen sözleşmeli sağlık personeli; diş tabibi, diyetisyen, ebe, hemşire, psikolog, sağlık memuru ve teknikeri, tabip ve uzman tabiplerden oluyor.
Yapılan açıklama


"Bakanlığımız; 7.000’i hemşire, 2.1.700’ü ebe ve 2.864’ü sağlık teknikeri/teknisyeni, 14 branşta 12 bin sağlık personeli alacak. Tercih Kılavuzunun yayınlanmasını müteakip mülakatsız atama yapılacak. Pandemi mücadelemizin bu zor günlerinde, atamalar bize güç katacaktır." demişti. 16 bin sözleşmeli sağlık personeli alımınında benzer kadrolardan sayılması bekleniyor.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum