Ps4 Pro Nasıl Oyun Yüklenir?

Playstation Pro' ya oyun yüklemenin iki ana yolu vardır. Birinci yöntem fiziksel bir oyun CD' si satın almaktır. Bu CD' ler orijinal olup Playstation' larda ...

Ps4 Pro Nasıl Oyun Yüklenir?
Editör: Şirin Nayir
01 Ağustos 2020 - 13:41

Ps4 Pro Nasıl Oyun Yüklenir?

Ps4 pro' ya Oyun Nasıl Yüklenir?

 


 Playstation Pro' ya oyun yüklemenin iki ana yolu vardır. Birinci yöntem fiziksel bir oyun CD' si satın almaktır. Bu CD' ler orijinal olup Playstation' larda çalışmaktadır. Korsan Playstation oyun bulmak çok zordur ve bulunsa bile cihaza belirli yöntemler, kırdırma, uygulanarak cihazı garanti kapsamından çıkarmak gerekmektedir. Bu hiç iyi bir yöntem olmamakla beraber önerilmemektedir.
 
 Playstation Oyun CD' leri Nasıl Alınır?
 Playstation oyun CD' leri kolayca bulunabilmektedir. Tavsiye edilen oyun alma yerleri DR gibi büyük ve bilindik marketlerden almaktır. Bunun yanı sıra internet aracılığı ile de satın alınabilmektedir. Örneğin; Hepsiburada, Trendyol gibi online alışveriş sitelerinden veya MediaMarkt ve Vatan Bilgisayar gibi büyük teknoloji marketlerinde veya bu marketlerin internet sitelerinden bu oyun CD' leri temin edilebilmektedir.
 
 Oyun CD' leri Playstation Pro' da Nasıl Çalıştırılır?

 
 Oyun CD' si alındıktan sonraki adımlar oldukça basittir.
 CD' Playstation Pro' nun CD' takma yerinden disk takılır ve ekrana çıkan oyunun resmine tıklayarak oyun açılır.
 
 Playstation Pro' ya oyun yüklemenin bir diğer yolu Playstation Store' u kullanmaktır. Playstation Store Sony' nin oluşturduğu bir oyun satın alma platformudur. Başka bir deyişle Steam' in Playstation versiyonu olarak düşünebilir.
 

 Playstation Store' dan Nasıl Oyun Yüklenir?
 Playstation Store' dan oyun yüklemeden önce bir Playstation Netwok hesabı açılmalıdır. Bu hesap açıldıktan sonra web üzerinden Plays Network' ün internet sitesine gidilmelidir. Veya Playstation Pro cihazınızı açtıktan sonra ana menüdeki taraftaki uygulama olan Playstation Store açılarak da Playstation Store' a giriş yapılabilir. Playstation Store' a giriş yapıldıktan sonra istenilen oyunun adı arama kısmından aratılmalıdır. İstediğiniz oyun, istediğiniz oyunun varsa DLC' leri, ek paket ve arattığınız kelimelerle ilgili diğer bulunan tüm sonuçlar listelenir. Buradan sonraki adımlar ise şu şekildedir:

İstenilen oyun seçilir. 

İstenilen oyunun miktarı ödenerek satın alım yapılır.

İstenilen oyun kütüphaneye eklenir böylece kullanıcı istediği zaman oyunu indirebilir.
 
 ÖNEMLİ
 Oyun CD' si fiziksel olarak satın alındığında herhangi bir yükleme gerekmemektedir. Sadece oyuna sonradan güncelleme gelirse bu güncellemeler indirilmelidir. Fakat Playstation Store üzerinden yapılan oyun satın alımlarında oyun kütüphaneye eklendikten sonra Playstation Pro cihazına indirilmelidir. Playstation oyunları genel olarak yüksek depolama alanı harcamaktadır. Bu nedenle Playstation Pro cihazında yeterli alan olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
 
 Playstation Pro cihazında Playstation Store Üzerinden Alınan Oyunu İndirebilecek Kadar Boş Alan Yoksa Ne Yapılmalı?
 
 Eğer oyunu aldıktan sonra indirilebilecek kadar boş alan yoksa cihaz depolamanın olmadığına dair bir uyarı verir. Bu sorunu giderebilmek için cihazda olan fotoğraf, video klip, uygulama ve oyunlar silinerek boş alan oluşturulabilir.
 
 Playstation Store üzerinden nasıl satın alım yapılır?
 Playstation Store, Visa ve Mastercard gibi kredi kartlarını, İninal ve Papara gibi ön ödemeli kartları ve banka kartlarıyla alışveriş yapılmasına izin vermektedir. Kart bilgilerini girerek oyunun miktarı kart ile satın alınabilmektedir. Veya Playstation Cüzdan' ına banka veya kredi kartı ile bakiye yüklenmesi yapılabilir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum