Pazar Alışverişi İçin Tartışma

Korona virüsün daha fazla yayılmasını engellemek için çeşitli önlemler alan İzmir Foça belediyesi, pazarı şartlar karşılığı açtı.

Pazar Alışverişi İçin Tartışma
25 Mart 2020 - 15:57

Korona virüsün daha fazla yayılmasını engellemek için çeşitli önlemler alan İzmir Foça belediyesi, pazarı şartlar karşılığı açtı. Çok az kişinin tezgah açmış olduğu pazarda, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağını dinlemeyen kadın olay çıkardı. Kendi alışverişini kendisi yapmak isteyen kadın ekiplere zor anlar yaşattı. İhtiyaçlarını liste şeklinde hazırlayıp, ekiplere bildirmesi karşılığında alışverişinin yapılacağına ikna olan kadın evine geri döndü.

Yasaktan Haberim Yoktu Açıklaması

Elinden pazar aracı ile pazar yerine alışverişe gelen 65 yaş üzeri kadın, ekiplere zor anlar yaşattı. Ekipler tarafından kadına, 65 yaş üzerinin dışarı çıkmasının yasak olduğu söylenildi. Ancak kadın ısrarlar üzerine alışveriş yapmaya devam etti. Daha da çok ısrarcı olan ekiplere kadın, yasaktan haberi olmadığını söyledi.
Daha sonrasında ise alışverişi kendisinin yapması gerektiğini vurguladı. Kadının bu sözleri üzerine ekipler, ihtiyaç listesi hazırladığı taktirde, kendisi için alışveriş yapılacağını söylediler. Alışverişi tamamlanıp evine kadar getirileceği söylendi. Bu sözler üzerine yaşlı kadın ikna oldu. Daha sonrasında ise pazar yerinden ayrıldı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum