Nazilli'de Sebze Meyve Poşette Satılıyor

Aydın'ın Nazilli ilçesinde semt pazarlarındaki tedbirler göze çarpıyor. Pazar esnafı eldiven ve maskeyle hizmet veriyor.

Nazilli'de Sebze Meyve Poşette Satılıyor
26 Mart 2020 - 08:24

Aydın'ın Nazilli ilçesinde semt pazarlarındaki tedbirler göze çarpıyor. Pazar esnafı eldiven ve maskeyle hizmet veriyor. Aynı zamanda, koronavirüse karşı ürünler poşetlenmiş olarak müşteriye sunuluyor. Pazarcılar, salgın nedeniyle hijyene her zamankinden daha fazla özen gösteriyorlar.

Haftada 6 Gün Pazar Kuruluyor

Koronavirüs vakaları ve ölümler arttıkça tedbirler de artıyor. Bu doğrultuda, Aydın'nın Nazilli ilçesinde pazarlarda açıkta ürün satışı yasaklandı. Cuma hariç, haftada 6 gün pazar kurulan Nazilli'deki uygulamadan hem pazarcı esnafı hem de vatandaş memnun.
Pazarcılar, sattıkları ürünleri, 1, 2, 3 kg olarak tartıp poşetlere koyuyorlar. Buradaki amaç, müşterinin tezgâh başında geçirdiği süreyi azaltmak ve aynı zamanda müşterinin ürünlere dokunmasının önüne geçmek. Müşteri, her ne kadar ürünleri seçemiyor olmaktan şikayet etse de koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan bu karardan memnuniyet duyuyorlar.

Pazarcı Hijyen Kurallarına Uyum Gösteriyor

Pazar esnafı, her zaman hijyen kurallarına uyduklarını ama bu olağanüstü dönemlerde hijyen konusunda çok daha hassasiyet gösterdiklerini söylüyorlar. Pazarcılar, ellerinde eldivenle, poşetledikleri ürünleri satıyorlar.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum