Muğla'ya Tatile Gelenlere Test Yapılması Şart

Koronavirüs vakasında yeni döneme girildiği şu günlerde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'den çağrı geldi.

Muğla'ya Tatile Gelenlere Test Yapılması Şart
Editör: Şirin Nayir
03 Haziran 2020 - 16:38

Koronavirüs vakasında yeni döneme girildiği şu günlerde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'den çağrı geldi. Osman Gürün, Muğla'ya giren kişilere koronavirüs testi yapılmasını istedi.

Önlemleri Zamanında Almamız Gerekiyor

1 Haziran'da bazı yasakların kalkması Muğla'nın Datça, Fethiye, Marmaris ve Bodrum ilçelerinin yazlıkçı akınına uğramasına sebep oldu. Bu anlamda gelişmeleri an be an takip ettiğini açıklayan Muğla Belediye Başkanı Gürün, normalleşme sürecinde ziyaretçilerin çok dikkat etmesi gerektiği konusuna değindi.
Kente giriş yapan tatilcilerin koronavirüs testinden geçirilmesi gerektiğini açıklayan Gürün, Sağlık Bakanlığınca verilen talimatlara uyulmasının şart olduğunu açıkladı. Dünyaca ünlü tatil beldelerinin yer aldığı Muğla'da istenmeyen olayların yaşanmaması için önlemlerin tam anlamıyla alındığını ifade etti.

Tatilcilerin De Önlem Alması Hayati Önem Taşıyor

İstanbul'dan ve diğer illerden ziyaretçi akınına uğrayan Muğla'nın turistlik ilçeleri Datça, Bodrum, Fethiye ve Marmaris'e tatilcilerin gelmeye başlaması koronavirüse karşı korku oluşturdu. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, bu gelişmelerden sonra açıklama yaptı. Kapalı olan iş yerlerinin açılmasıyla çalışanların da iş yerlerine gittiğini ve bu bakımdan da sokakların yoğunlaştığına dikkat çekti.
Bu durumun bir risk oluşturacağını ancak tedbirlere uyulduğu takdirde sorun yaşanmayacağını ifade etti. Türkiye'nin her yerinden ziyaretçinin Muğla'ya geldiğini söyleyen Gürün kent girişinde virüs kontrolü yapılması gerektiğini ve vaka tespit edilen kişilerin izole edilmesi gerektiğini söyledi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum