Korona Virüs AVM'leri Vurdu

Son zamanların tek gündem olan ve Çin'in Vuhan kentinden başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs salgını ile ilgili bir dizi önlem alınıyor.

Korona Virüs AVM'leri Vurdu
25 Mart 2020 - 08:54

Son zamanların tek gündem olan ve Çin'in Vuhan kentinden başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs salgını ile ilgili bir dizi önlem alınıyor. Çin'in ardından İran ve İtalya'da yüksek vaka hatta ölüm sayılarına ulaşan salgın, ülkemizde de kendini göstermeye başladı.

Korona Virüs Önlemleri

Ülkemizde de Sağlık Bakanlığı tarafından alınan kararlar neticesinde cafe, restoran, nargile, kapalı oyun alanları, spor merkezleri, güzellik salonları, kuaför ve berber, lokanta, konser, tiyatro gibi pek çok etkinlikler durduruldu. İnsanların birbiri ile temaslarını en aza indirgemek amacı ile sosyalleşmek, öpüşmek ve sarılmak hatta tokalaşmak bile şu anda yapılmaması gerekenler arasında bulunuyor.

Avm'lerin Kapatılması

Sosyal temasın azaltılması ve kalabalık yerlerden uzak durmak adına yukarıdaki bir sizi önlem ile beraber İzmir Büyük Şehir Belediyesi tarafından Avm'lerin de geçici bir süre için kapatılmasının bu durum için olumlu neticeler vereceği düşünüldü. Bu bağlamda İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in talimatı ile İzmir ili sınırları içerisinde bulunan tüm Avm yönetimlerine bu karar tebliğ edildi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum