Karşıyaka'da Sokağa Çıkma Yasağına Pes Dedirten Cevap

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeni ile 81 ilde 65 yaş ve üzeri kişilerin sokağa çıkmasını yasaklanması ile birlikte zabıtalar...

Karşıyaka'da Sokağa Çıkma Yasağına Pes Dedirten Cevap
25 Mart 2020 - 14:39

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeni ile 81 ilde 65 yaş ve üzeri kişilerin sokağa çıkmasını yasaklanması ile birlikte zabıtalar denetim yapmak için sokakları dolaştı. O sırada dışarıda oturmakta olan 65 yaşındaki Zeki Bayrak isimli kişi zabıtaların uyarısına karşı olarak '1 saat oturup geri eve döneceğim.
Korkmuyorum, yaşayacağımız kadar yaşadık' dedi. Zabıtalar ise 'Sizin iyiliğiniz ve sağlığınız için dışarı çıkmamanız gerekiyor. Oturduğunuz ve dokunduğunuz yerler temiz olmayabilir. Virüsü evinize taşımayın' diyerek uyarılarını yaptılar.

Duyarlılığınız İçin Teşekkürler

Her vatandaş aynı olmuyor tabii ki. Zabıta aynı gün içerisinde İzmir' in Karşıyaka ilçesinde 58 yaşındaki bir vatandaşı da evde kalmanın daha sağlıklı olduğunu söyledikten sonra vatandaş duyarlılığınız için teşekkürler diyerek uzaklaştı.
Bu yasağa uymayan 65 yaş ve üzeri kişiler eğer uyarılara rağmen ısrarla eve girmek istemiyorsa belirli bir miktar para cezası ödemek zorunda kalıyor. Devletimizin ve kendi aldığınız önlemler ile bu durumu atlatacağımızı bildiriyor ve herkesin evde kalması gerektiği vurgulanıyor.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum