Karantina Günlerinde Yaşlılara Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaşı 65'in üzerinde olan yurttaşları telefon ile arayarak ihtiyaçlarını soruyor.

Karantina Günlerinde Yaşlılara Destek
26 Mart 2020 - 07:08

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaşı 65'in üzerinde olan yurttaşları telefon ile arayarak ihtiyaçlarını soruyor. İhtiyacı olan vatandaşlara gıda yardımı ve market alışverişlerini yapıyor. Koronavirüs salgınının Türkiye'de artmasından dolayı evinden çıkamayan vatandaşlar zor duruma düştü. İzmir Büyükşehir Belediyesi ise sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üzeri vatandaşların yardımına koştu.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, durumu olmayan 65 yaş üzeri vatandaşlara ücretsiz gıda ve ekmek yardımında bulunuyor. Durumu iyi olan 65 yaş üzeri vatandaşların ise yardımına yine büyükşehir belediyesi koştu. Durumu iyi olup dışarı çıkamayan vatandaşların alışverişini büyükşehir belediyesi çalışanları üstlendi. İhtiyaç sahibi ve çocuğu 1 ile 5 yaş arasında olan ailelere ise gıda paketlerinin yanında sütlerde verilmeye başlandı.

Yaşlılar Telefon İle Aranıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yasak nedeniyle dışarı çıkamayan yaşlıları telefonla aramaya başladı. Günde yaklaşık olarak 3000 kişiyi telefonla arayan personeller, yaşlı yurttaşlara ihtiyaçlarının olup olmadığını soruyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'de bugün telefonla yaşlı vatandaşları aramaya başladı. Telefonda ihtiyaçları olup olmadığını soran Soyer, ihtiyaç sahiplerine desteğini sundu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum