İzmir'de Sokak Satıcılarına Yasak

Koronavirüs salgınını ülkede daha fazla artmaması için çeşitli önlemler alan İzmir Belediyesi, sokakta gıda satışlarını yasakladı.

İzmir'de Sokak Satıcılarına Yasak
26 Mart 2020 - 07:56

Koronavirüs salgınını ülkede daha fazla artmaması için çeşitli önlemler alan İzmir Belediyesi, sokakta gıda satışlarını yasakladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, tüm dünyayı saran virüse karşı mücadelesine devam ediyor. Büyükşehir, Cumhurbaşkanlığı tarafından virüs ile mücadele kapsamında sokakta gıda satışlarına yasak getirdi.
Yasağın gelmesi ile beraber belediye denetleme personelleri, sokak sokak ve özellikle gıda satan mekânları gezmeye başladı. Ekipler, gıda satan işletmeleri açıkta gıda bulundurmamaları için uyarıyor. İşletme tarafından uyulması gereken kuralları, mekan çalışanlarına anlatıyor.

Koronavirüs Tehditi

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs tüm dünyayı kapladı. Kısa süre içerisinde tüm dünya ülkelerini tehdit eden virüs Türkiye'ye ulaştı. Türkiye, Koronavirüse karşı gerekli tüm önlemleri alarak yayılmasının önüne geçmeye çalışıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu konuda yurttaşları üzerine çok gidiyor.
Türkiye kapsamında uygulanan 65 yaş üzeri sokağa çıkma yasağının ardından İzmir Belediyesi tedbirini aldı. Yaşlı vatandaşlarını telefon ile arayarak ihtiyaçlarını soruyor.İhtiyacı olan vatandaşların tüm ihtiyaçları gideriliyor. Bunun yanı sıra belediye, sokakta ve açıkta gıda satışlarını da yasakladı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum