İzmir'de Ekmeğe El Değmiyor

Korona virüsün ülke geneline yayılması haliyle, yetkililer önlemlerini artırmaya başladı. Alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi.

İzmir'de Ekmeğe El Değmiyor
25 Mart 2020 - 12:18

Korona virüsün ülke geneline yayılması haliyle, yetkililer önlemlerini artırmaya başladı. Alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Fırıncılar Federasyonu başkanı, odalara gönderdiği genelge ile ekmek satışlarındaki ambalaj kuralını hatırlattı. İzmir Fırıncılar Odası başkanı kentte olan son durumu özetledi. "Tezgâhtarlar ellerine eldiven takıyor. Ağızlarına ise koruyucu maske takıyorlar." şeklinde açıklama yaptı. Bu sözlerin üzerine başkan, nokta olarak "Ekmeğe el değmeden veriliyor." cümlesini kurdu.
Daha önceleri olduğu gibi kepek ekmeği, buğday ve halk ekmeği, ekşi hamur ekmeği ambalajlara konulup satılacak. Tezgâhtarlar ağızlarına koruyucu maske, ellerine ise eldiven takmak zorundalar.

Araba Bagajlarından Ekmek Satımı Olmayacak

İzmir Fırıncılar Odası başkanı Nejdet Durmuş çeşitli açıklamalarda daha bulundu. Yaptığı açıklamalarda "Sokak kenarlarında, cami önlerinde, araba bagajlarda ekmek satımı yasaklanacak." şeklinde bulundu. Daha sonraları Durmuş, "İzmir ilimiz çağdaş bir şehir. Bununla beraber her şeyimiz bu çağdaşlığa uygun olmalıdır. Ekmekler sadece fırın, market ve bakkallarda satılmalıdır. Ekmek satışlarının üzerinde bakanlıklar, müdürlük ve belediyeler durmalıdır." şeklinde konuştu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum