İyi Parti İzmir İl Başkanından Türkçülük Açıklaması

İyi parti İzmir il başkanı olan Hüsmen Kırkpınar Türkçülük açıklamasında bulundu.

İyi Parti İzmir İl Başkanından Türkçülük Açıklaması
Editör: Şirin Nayir
08 Mayıs 2020 - 11:57

İyi parti İzmir il başkanı olan Hüsmen Kırkpınar Türkçülük açıklamasında bulundu. Başkan bu açıklamayı İzmir belediye başkanı Tunç Soyer’in 3 Mayıs tarihini dünya İzmirliler günü olarak ilan etmesinin ardında ortaya çıkan tartışmalara karşılık yaptı. Kırkpınar açıklamasında kendisinin 3 Mayıs tarihini yıllardır Türkçülük günü olarak kutladığını anlattı. Bu sebeple de şehirlerin bu tarihi başka bir gün olarak ilan etmelerinin onun için önemli olmadığına değindi.

Türklerin Günü 3 Mayıs

Hüsmen Kırkpınar yıllardır 3 Mayıs’ı pek çok insan gibi Türkçülük günü olarak kutladığını ve ömrünün sonuna kadarda aynı şekilde davranacağını belirtti. Ayrıca kendisine Atatürkçü diyen insanlarında Türkçü olduklarını söyledi. Ayrıca Kırkpınar bu günün ortaya çıkışında Türklerin yaşadıkları zulüm hakkında da konuştu.

İyi Partili Halil Akbulut Hakkında Konuştu

Hüsmen Kırkpınar Tunç Soyer’in 3 Mayıs kararına açıklamasının ardından iyi partili olan Halil Akbulut hakkında da konuştu. Menemen belediye başkanı tarafından önce başkan yardımcısı seçilip sonra görevden alınmasına değindi. Belediye başkanından bir açıklama yapmasını beklediğini ancak açıklamanın gelmediğini söyledi. Bunun üzerine de görevden alma kararını kendilerinin açıklamak zorunda kaldıklarını anlattı. Görevden alınma kararının perde arkasının belediye başkanı olan Serdar Aksoy’a sorulması gerektiğini söyledi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum