İnternet Nasıl Aktarılır?

İnterneti nasıl aktaracağınızı öğrenmeniz mi gerekiyor? Geçerli konumunuzda İnternet erişiminiz yoksa bilgisayardan veya dizüstü bilgisayardan diğerine geçmek ...

İnternet Nasıl Aktarılır?
Editör: Şirin Nayir
31 Temmuz 2020 - 17:18

İnternet Nasıl Aktarılır?
 İnterneti nasıl aktaracağınızı öğrenmeniz mi gerekiyor? Geçerli konumunuzda İnternet erişiminiz yoksa bilgisayardan veya dizüstü bilgisayardan diğerine geçmek için kullanılabilir. "İnterneti aktarmanın en iyi yolu nedir?" Diye merak ediyor olabilirsiniz. Eğer öyleyse, o zaman şanslısınız çünkü size İnternet'i aktarmanıza yardımcı olabilecek birkaç ipucu vereceğiz. Bu makalede, interneti transfer etmenin iki tür yöntemini tartışacağız. Bunlara DNS ve PPPoE denir. Tartışacağımız ilk yöntem DNS olarak bilinen yöntemdir. Açıklamak için, bu tür aktarım Internet'i aktarmak için bir DNS sunucusuna gitmenizi gerektirir. Sunucuya eriştiğinizde, bilgisayarınızı takarsınız ve bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. İnternet bağlantınızı aktarmak istiyorsanız İnternet'e DNS sunucusu üzerinden bağlanırsınız. Tartışacağımız ikinci yönteme PPPoE denir. Bu yöntem, bilgisayarınıza yeni Internet bağlantınıza bağlamak istediğiniz bir Ethernet'e erişmenizi gerektirir.
 
 İnternet Erişimi 


 Ardından, bilgisayarınızı Ethernet'e bağlarsınız ve İnternet'e erişebilirsiniz. İnternet daha sonra bilgisayarınız üzerinden geçecek ve bilgisayarınıza ulaştığında, oturum açıp bilgisayarınızı oradan kullanabilirsiniz. Bu bilgiler size İnternet'in nasıl aktarılacağı hakkında bir fikir vermelidir. Tabii ki, sizin için en iyi hangi yöntemin işe yarayacağını belirlemeniz gerekir. Bunun gibi bir transfer yaparken, bunu gerçekleştirmek için uygun ekipmana sahip olduğunuzdan emin olmanız gerektiğini bilmek de önemlidir. Bir yönlendiriciye ve modeme ihtiyacınız olacaktır. En iyi ekipmanın ne olacağından emin değilseniz, Netgear web sitesine bakın ve İnternet'i nasıl transfer edeceğiniz için ihtiyacınız olan XG-Nighthawk R7000 hakkında bilgi edinin. Bunlar, günümüzde mevcut olan en popüler yönlendiricilerden bazılarıdır. İnterneti aktarmak için bu yöntemlerin her ikisi de bir yönlendiriciye erişmenizi gerektirdiğinden, bugün dünyanın en popüler yönlendiricilerinden biri olan Netgear yönlendiricisine göz atmanız önemlidir. İnterneti aktarmanıza yardımcı olacak birçok özelliğe sahip, özellik dolu bir yönlendiricidir. Sonuç olarak, size söylemek istediğimiz son şey, bu iki yöntemin interneti aktarmanın en iyi yolu olduğudur. İnterneti aktarmak istiyorsanız, bunlar bilmeniz gereken ikisi.
 
 Modern Dönem 
 Geçen hafta sonu, bir arkadaşımla modern dönem hakkında konuşuyordum ve bir bilgisayar internet servisinin nasıl olması gerektiği konusunu tartışmaya başladık. Mevcut "web deneyiminin" kusurlu olduğunu ve insanların internette hızlı, kolay ve acısız bir şekilde oturum açabilmesi gerektiğini hissetti. Bu yüzden ona, kullanmak için bir zevk olan bir bilgisayar internet hizmeti tasarlayabileceğini düşünüp düşünmediğini sordum. Zor olacağını düşündüğünü ve böyle bir şeyin kartlarda uzunca bir süre olmadığını söyledi. Daha sonra ofisime en son gittiğimde kullandığım internet hizmetinin yukarıda tarif ettiğine benzer olduğuna dikkat çektim. Ve bunun çok farklı olmadığını söylemeliyim. Kullandığım bilgisayar internet hizmeti korkunçtu. Sürekli pop-up reklamlar ve banner'lar ve sadece korkunç grafikler görüyordum. İlk başta neler olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu ve etrafta nasıl dolaşacağımı anlayamadığım için hayal kırıklığına uğradım. Tabii ki, sahip olduğunuz internet deneyimi ile ilgili sorun her zaman değişiyor olmasıdır. Bugün, herkes birçok şeyi yapmak için interneti kullanıyor. İlk başta, web tarayıcılarının çok hızlı olması gerekiyordu. Ama şimdi o kadar yavaşlar ki, onlarla istediğiniz hiçbir şeyi yapamazsınız. Bilgisayar kullanımını gerektiren her türlü işi yapmak için korkunç bir yoldur. Amerika Birleşik Devletleri'nde insanlar internete açılmalı ve daha sonra internet ülkenin her yerinden diğer insanlarla iletişim kurmak için kullanılmalıdır. İnternet ikinci bir iş gibi bir şey haline geldi. Sosyal ağ sitelerinin tanıtımıyla milyonlarca kişi çevrimiçi olarak bir araya gelmeye başladı. Sohbet ediyor ve bilgi paylaşıyor, web sitelerine giriyor ve iletişim kurmak için her şeyi yapıyorlar.
 
 Yeni İletişim Yolu 

 Bu yeni bir iletişim yoludur ve son derece popüler hale gelmiştir. Birçok işletme bu sosyal ağ sitelerinin sahip olduğu potansiyeli görmeye başlıyor ve bunları ürün ve hizmetlerini insanların eline almanın bir yolu olarak kullanıyorlar. Bütün bunlar muazzam bir hızda oluyor. Gerçek şu ki, hiç kimse gelecek için en iyi bilgisayar internet servisinin ne olabileceğine dair bir ipucuna sahip değil. Herkes, bilgisayar dünyasının gelecekte nasıl olacağını bilmeden yeni "sosyal ağ" trendine atlıyor. Ve geleceğin neler getireceğini bilen insanlar hala kendi teknolojilerinde sıkışıp kalıyorlar. Geleceğin "çevrimiçi bir sohbet odası" olacağını ve tek yapmaları gereken şey internette oturum açmak ve gelecekten biriyle çevrimiçi sohbet edebileceklerini düşünüyor. Bu sahip olabileceğiniz harika bir yeni dünya ama bu tür düşünmenin ötesine geçmeyi öğrenmelisiniz. Şu anda internetin insanlar tarafından kullanılma şeklini değiştiren birçok insan var ve bahse girerim bu trendin yıllar boyunca devam edeceği tahmin ediliyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum