İdlib'de 37 Asker Şehit Düştü

İdlib'de TSK unsurlarına karşı rejim güçleri tarafından düzenlenen hava saldırısında şehit düşen asker sayısı 37'e yükseldi.

İdlib'de 37 Asker Şehit Düştü
28 Şubat 2020 - 07:37 - Güncelleme: 03 Mart 2020 - 21:44

Duyuru, gelişmeleri bildirmek için kameralara dördüncü kez gelen Hatay Valisi Rahmi doğan tarafından yapıldı.

Şehit sayısının 37'ye yükseldiğini ve 32 askerin yaralandığını söyledi. Yaralılar arasında ise ağır yaralı olmadığı açıklandı.

Cilvegözü sınır kapısının Türkiye'ye getirildiğini ifade eden Doğan, şunları söyledi::

"Halkı tekrar bilgilendirmek istiyorum. Özellikle Hatay hakkında vatandaşlarımıza bilgi vermek istiyorum, kana gerek yok. Tüm sağlık personelimiz hastanede görev yapıyor. Yaralılarımız için gerekli tedaviler yapılmaktadır. Halkımıza hastane yakınlarında yığılma yapmamaları adına uyarıda bulunmak istiyorum. "

"Yaralı askerler sınır kapısından getirildi"

Bazı askerlerin Göçük altında olup olmadığını ve kurtarma çalışmalarının yarın devam edeceğini söyleyen Vali, "Şu anda tüm askerlerimiz sınır kapısından alındı. Yaralılarımız hastanede." dedi. 

"Yaralılarımızı Cilvegözü sınır kapısından Türkiye'ye getirdik. Tedavisi Hatay devlet hastanelerinde devam ediyor. Şehitlerimize rahmet ve yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Milletimizin başı sağolsun, bilgileri kamuoyu ile zaman zaman paylaşılacaktır."  dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum