Huawei'De Nasıl Ss Alınır? Ekran Görüntüsü

Vazgeçilmezlerimiz arasına giren teknolojik ürünler hayatımızı çok kolaylaştırmaktadır ve tabi ki de cep telefonları, artık günlük hayatımızda ver alanda ...

Huawei'De Nasıl Ss Alınır? Ekran Görüntüsü
Editör: Şirin Nayir
01 Ağustos 2020 - 12:47

Huawei’De Nasıl Ss Alınır?
Vazgeçilmezlerimiz arasına giren teknolojik ürünler hayatımızı çok kolaylaştırmaktadır ve tabi ki de cep telefonları, artık günlük hayatımızda ver alanda kullanımı çok yaygınlaşmış şekildedir. Bu kullanım yelpazesinde gerek beğendiğimiz bir sayfayı kayıt altına almak, gerekse önemli yazışmaları not etmek olsun yine kullanımı çok geniş yer tutan ekran görüntülerini kayıt altına almak çok işimize yaramaktadır. Bu yöntem sayesinde iş hayatında veya sosyal hayatta birçok işimizi daha kısa sürede çözebiliyoruz, üstelik gerekli durumlarda kanıt olarak ta kullanılabildiği için önemli bir özelliktir.
 
 SS Ne Demektir?


 Hayatımızın vazgeçilmezi olan cep telefonlarında günlük kullanımda birçok kez ekran görüntüsü kayıt etme ihtiyacı duymaktayız, bu ekran kayıt etmek veya fotoğrafını çekmek diye tabir edilen özellik her telefonda farklı tuş kombinasyonları veya dokunmatik ekran fonksiyonları sayesinde gerçekleştirilmektedir. Bu kombinasyonları kullanarak ekran görüntüsünü kayıt etme işlemine SS (ScreenShot) denilmektedir.
 
 Alınan SS'ler Nerede Depolanır?
 Cep telefonlarımızı kullanırken kimi zaman yanlışlıkla, kimi zaman ise gerek duyduğumuz için ekran görüntüsü almamız gerekmektedir, peki bu kayıt altına almış olduğumuz ekran görüntülerine ne oluyor?
 
 Her cep telefonun markasında farklı yöntemlerle kayıt edilebilen ekran görüntüsü sonuç olarak her zaman galeri olarak adlandırılan, depolama bölümünde ScreenShot adı altında depolanmaktadır.

 
 Huawei Cep Telefonunda SS 
 Teknoloji alanında her geçen gün daha önem kazanan, üst sıralara kendini taşıyan huawei firması, yeni tasarımlı ve yüksek teknolojik özelliklere sahip ürünleriyle gündemde kalmayı başarmaktadır, ürünlerinin emsallerine göre daha uygun fiyatlı olarak ülkemize satışının yapılabilmesi sayesinde, büyük bir toplum tarafından ilgi görmektedir.
 
 Cep telefonu alanında da önemli gelişmeler ve yenilikçi tasarımlarıyla kendisinden sıkça bahsettiren Hawaii’nin geniş kullanım kitlesi nedeniyle de farklı sorulara yanıt arayan kullanıcılarla karşılaşmak mümkün, bunun nedeni ise her ne kadar android tabanlı olsa da kullanım farklılıklarının olmasıdır.
 

 Huawei markasına ait bir cep telefonunda SS alabilmek için iki farklı yöntem kullanılabilmektedir. Bunlardan birincisi ve daha çok kullanılanı, telefonun güç düğmesi ve ses tuşlarından ses kısma tuşuna kombine olarak aynı anda basılması durumunda ekran görüntüsü almayı sağlamaktadır. Diğer bir yöntem ve daha az bilinmesi nedeniyle kullanımı az olan yöntemi, dokunmatik ekranın üst bölümünden yaklaşık olarak bir cm aşağısından başlamak üzere üç parmağımızı kullanarak yukarıdan aşağıya olacak şekilde hareket ettirmemiz durumunda da ekran görüntüsü alınabilmektedir.
 
 Huawei için ekran görüntüsü alma sırasında farklı bir özelik olarak bahsedilmesi gereken bir durum ise kayan ekran görüntüsü alma özelliğidir. Standart olarak yapılan işlen sonrasında ekranın sol alt kısmında küçük resim olarak görünen SS'e dokunarak açtığımızda karşımıza çıkan seçeneklerden kayan ekran görüntüsünü seçeneğini seçerek, daha uzun ekran görüntüsü kayıtları almamız mümkündür. 
 
 Bahsettiğimiz ekran görüntüsü (SS) alma işlemi sadece huawei markası için geçerlidir, farklı markalarda da çalışma ihtimali olsa da genel olarak çoğu marka kendi geliştirmiş olduğu teknoloji ve telefon tasarımları nedeniyle, farklı yöntemlerle bu işlemi gerçekleştirmektedir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum