Foça'da Belediye Başkanına Bastonlu Uyarı

Corona virüs kapsamında yürürlüğe giren uygulamalardan bir tanesi de 65 yaşından büyük kişilerin sokağa izin alarak çıkmaları veya hiç çıkmamalarıydı.

Foça'da Belediye Başkanına Bastonlu Uyarı
24 Mart 2020 - 14:33

Corona virüs kapsamında yürürlüğe giren uygulamalardan bir tanesi de 65 yaşından büyük kişilerin sokağa izin alarak çıkmaları veya hiç çıkmamalarıydı. İç İşleri Bakanlığı'ndan gelen habere göre izinli olmayanların dışarı çıkmaları idari para cezası ile cezalandırılıyor. Bundan dolayı Foça'da sokağa çıkan yaşlıları uyarmak isteyen belediye başkanı yaşlı teyzeden şakayla karışık sopa uyarısı aldı.

Evde Kalın Uyarısı

Yaşlıların hastalıktan daha çok etkilenmesi durumu söz konusu olduğundan dolayı başkan yaşlıları uyarmak istedi. Hem de idari para cezası almalarını istemediğinden konuşmayı tercih etti. Bunun için yaşlıların yanlarına giden ve uyaran başkan bazen olumlu tepkiler alırken bazen de beklenmedik durumlar ile karşı karşıya kaldı.

Sopayla Uyarı

Teyzenin bir tanesi uyarı aldığı başkana şakayla karışık uyarıda bulunmak istedi. Bastonu ile kovalayan yaşlı teyze objektiflere oldukça komik karelerin yansımasına neden oldu. Ülke ve tüm dünya olarak zor zamanlar geçirilen bir dönem olmasından dolayı beklenen hassasiyetin hala gösterilmediğini görmek de üzücü olan diğer detaydı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum