Engelleri Yüzerek Aşıyor

Aydınlı 17 yaşındaki Erdem Günay Atacan, zihinsel engelli olmasına rağmen suda harikalar yaratıyor. İki yıl önce yüzme ile tanışan Atacan, katıldığı şampiyonada toplam 13 madalya kazandı.

Engelleri Yüzerek Aşıyor
24 Şubat 2020 - 07:50

Aydın'ın Didim ilçesinde yaşayan zihinsel engelli Erdem Günay Atacan, denizde yüzerken bir akrabasının dikkatini çekti. Yüzme antrenörü Devrim Beşir Devren ile yakınları bir araya gelen genç atlet, ailenin tek sporcusu ve Aydın İl, İş ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan Sosyal Politikalar Spor Kulübü antremanlarına katılmaya başladı. Haftada 5 gün, günde 120 km'lik otobüs, yüzme havuzunda özel sporcu, ilk şampiyonada ısrarla yaptığı işte ödül aldı.

AYDIN'IN GURURU

Kulaçları ile sakatlığa meydan okuyan Erdem Günay Atacan, geçen yıl Antalya'da düzenlenen yüzme Şampiyonasında 7 ana dalda 4 altın, bir gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak büyük bir başarı elde etti. Kocaeli'nin Gebze ilçesinde şampiyonada bronz madalya kazanan Atacan, Aydın'ın Nazilli ilçesinde şampiyonada 4 altın madalya, bölgesel yüzme Şampiyonasında 50 metrelik kelebek altın madalya ile 5 kategoride gümüş madalya kazandı. Antalya'da yapıldı. Atacan başarılarıyla Aydın'ın gururu oldu.

HEDEF MİLLİ TAKIMA GİTMEK

Yüzmeyi sevdiğini söyleyen Erdem Günay Atacan, hedefinin milli takıma katılmak olduğunu söyledi. "Öğretmenlerim olmadan yüzemedim, onlara çok teşekkür ederim, amacım Milli Takıma katılmak ve Uluslararası Şampiyonalarda Aydın'ı temsil etmek. Yüzmeyi çok seviyorum. En büyük hayalim Aydın'ı Milli formayla temsil etmek" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum