Denizli'de Hasta Karantinadan Kaçtı

Fas uyruklu bir kadın Denizli Devlet Hastanesinde koronavirüs testi yaptırdıktan sonra hastaneden kaçtı.

Denizli'de Hasta Karantinadan Kaçtı
25 Mart 2020 - 08:11

Fas uyruklu bir kadın Denizli Devlet Hastanesinde koronavirüs testi yaptırdıktan sonra hastaneden kaçtı. Bugün sabah saatlerinde meydana gelen olayın ardından polis ve sağlık görevlileri kadının yerini tespit ederek yeniden hastaneye götürdü.

Kadının Fas Uyruklu Olduğu Belirlendi

52 yaşındaki N.B koronavirüs şüphesi ile Denizli Devlet Hastanaye başvurduğu belirlendi. Fas uyruklu kadına yapılan testlerin ardından karantinaya alınmasına karar verildi. Karantina kararı üzerine kadının hastanenin acil servis bölümünden kaçtığı öğrenildi.
Kadının kaçtığı anlaşılınca hastane yetkililerinin durumu polise bildirmesi üzerine kadının yakalanması için çalışma başlatıldı. Çalışmanın sonucunda kadının Pamukkale ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde olduğu belirlendi.
Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Faslı kadını evinden alarak hastaneye götürmek üzere ambulansa aldı.

Kadının Koronavirüs Testi Negatif Çıktı

Denizli Devlet Hastanesinden yapılan açıklamada kadının testlerinde korona virüs tespit etmediği duyuruldu. Olayla ilgili polisin kadının ifadesini aldığı, kadının Türkçe bilmediği için karantina altına alınmak istediğini anlamadığını bu sebeple hastaneden çıkıp evine geri gittiğini söylediği belirtildi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum