Çandarlı Otoyolu'na Büyük İlgi

İzmir-Çandarlı arasını 40 dakikaya indiren otoyol, sürücüler tarafından yoğun şekilde kullanılıyor.

Çandarlı Otoyolu'na Büyük İlgi
15 Şubat 2020 - 19:05 - Güncelleme: 16 Şubat 2020 - 15:34

İzmir-Çandarlı arası 40 dakikaya Menemen Aliağa Çandarlı arasındaki karayolunu 2 ayda 318 bin araç sürücüsü kullandı.

Çandarlı Karayolu Büyük İlgi Gördü

Bu geçişlerden 5 milyon 679 bin lira gelir elde edildi.

Menemen geçen yıl 30 Ekim'de son Başbakan İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın '35 İzmir' projesi, Aliağa Çandarlı karayolu Projesi başlatıldı.

2017 yılında 56 km otoyolu ve 40 km bağlantı yolu olmak üzere toplam 96 km uzunluğundaki menemen-Aliağa - Çandarlı karayolu, işe gidiş gelişte trafik kaosu yaşayan vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Çandarlı İçin.

318 bin 922 araç sürücüsü, 31 Aralık'a kadar 2 ay süren yeni hizmette çandarlı'ya geliş ve gidiş tercihlerini kullandı. Bu geçişlerden 5 milyon 679 bin 725 lira 50 kuruş gelir elde edildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 22 Şubat'ta resmi olarak açtığı Çandarlı karayolunun kalan 5 km. lik trafik güvenliği çalışmalarının tamamlanmasıyla açılacağını açıkladı.

Karayolları Genel Müdürlüğü ve Çandarlı İzmir Aliağa Limanı ve karayolu kalitesini birbirine bağlayan menemen-Aliağa-Çandarlı karayolu, İzmir-Aydın İzmir-Urla-çeşme ve İzmir, paralı yolun çevre sürekliliği olduğunu kaydetti.

Bölgede yoğun araç trafiğine hizmet veren karayolunun; trafik güvenliği, can ve mal güvenliği artırıldığını belirten yetkililer, yeni açılan yol Seyahat sürelerinin kısaldığını ve bölgedeki turizm ve sanayi gelişiminin önemli bir katkı sağladığını söyledi.

AKTARMA İŞLEMİ
Yap-işlet-devret modeli ile ihale edilen projenin tamamlanmasıyla İzmir ile Çandarlı arasındaki mesafe yaklaşık 40 dakikaya düşürüldü. Toplam uzunluğu 96 km olan Menemen - Aliağa - Çandarlı karayolu, İzmir'de Sanayi ve Turizm merkezlerinin bulunduğu Kuzey ekseninde trafik sorununa önemli bir çözüm sağlayacaktır.

İzmir-Aydın, İzmir-Urla - çeşme ve İzmir çevre karayolunun devamı olan Menemen-Aliağa-Çandarlı karayolu, Demir Çelik fabrikaları, limanlar ve Organize Sanayi Bölgeleri tarafından sağlanacak Aliağa yolu, Foça'daki turizm merkezleri tarafından hızlı ulaşım sağlanacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum