Büyükşehir'den İlçe Belediyelerine Uyarı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kendi yetki ve sorumluluk alanı olan cadde meydanı ve bulvarları kiralanan reklam alanları konusunda ilçe belediyelerini uyardı. 

Büyükşehir'den İlçe Belediyelerine Uyarı
17 Şubat 2020 - 11:00

İzmir Büyükşehir Belediyesi, son zamanlarda, ilçe belediyeleri tarafından gelir kalemi olarak kullanılan reklam ve reklam alanlarını düzenlemeye karar verdi. Yerel seçimlerden sonra, ilçe belediyelerinin çoğu kendi sınırları içindeki alanları ihale ile kiraladı. Kiralanan alanlar hakkında, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin himayesinde olan sokakları, meydanları ve bulvarları içeriyordu. Kira gelirini artıran hareket, Büyükşehir çalışma alanlarıyla çakıştı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçe Belediyelerine durum hakkında bir mektup göndererek gerekli düzenlemelerin yapılmasını istedi. Metropol alanlarının terk edilmesi ve reklam alanlarının boşaltılması istendi. İlçe belediyeleri, Belediye Başkanı Tunç Soyer'in önemli gelir kaynaklarının azaltılması karşısında durumun tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı bilgisini verdi. Yeni yıl itibariyle, çoğu ilçe ihale yaptı ve reklam alanlarından vazgeçemediklerini belirledi.

Öte yandan Eshot Genel Müdürlüğü 4 bin 998 otobüs durağı ve 900 otobüs reklam ihalesini beş yıldır kullanma hakkı için 48 milyon TL muhammen fiyatı belirledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum