Atamalar Yapıldı: Gazi ve 399 Şehit Yakını Atandı

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanı olan Zehra Zümrüt, Ramazan Bayramı öncesinde müjdeli haberi verdi ve hem 399 şehit ailelerinin yakınının hem de gazilerin atamasının gerçekleştiğini dile getirdi.

Atamalar Yapıldı: Gazi ve 399 Şehit Yakını Atandı
Editör: Şirin Nayir
22 Mayıs 2020 - 15:47

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanı olan Zehra Zümrüt, Ramazan Bayramı öncesinde müjdeli haberi verdi ve hem 399 şehit ailelerinin yakınının hem de gazilerin atamasının gerçekleştiğini dile getirdi. Bu coşkulu haber bayram öncesi evlere neşe getirdi!

Atama İstekleri Dikkate Alınarak Gerçekleşti!

Atamaya hak kazanan kişilerin atamaları gerçekleşmeden önce kendilerinin seçmiş oldukları il tercihlerine öncelik verildiğini ifade eden bakan Selçuk, aynı zamanda öğrenim durumları göz önünde bulundurarak gerçekleştirilen atamada 399 tane şehit yakını, gaziler ve yakınları ile birlikte 48 tane kurum ve kuruluşta istihdam imkanının sağlandığı dile getirildi. Bakan yapılan atamalarda 291 kişi erkek, 108 kişi ise kadın olmak üzere e-uygulama üzerinden tüm herkesin talep edilen kamu kurum ve kuruluşlarına atandığını dile getirerek sevinçli haberi herkese vermeyi başardı.

Ramazan Bayramı Öncesi Atamalar Gerçekleşti!

Ramazan Bayramı öncesi atamaların gerçekleştirilmiş olduğunu dile getiren Selçuk, bu heyecanlı durumun bayram öncesi daha da sevinçli bir habere dönüştüğünü söyledi. Saygıdeğer şehitlerimize sevgi ve rahmet anan bakan Selçuk, aynı zamanda kahramanlarımızın ve onların değerli ailelerinin de her zaman yanlarında olduklarını bir kez daha dile getirdi. Konuşması ile yürekleri cezbeden Selçuk, ülkemiz için çalışan büyük birer aileyiz cümlesini de kullandı. Atama bekleyen kişiler bugün saat 17.00 itibari ile internet üzerinde sonuçları görebilecek.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum