Aşı başvurusu nasıl yapılır? E nabız ve MHRS aşı randevusu nasıl alınır?

Günün Haberleri - Koronavirüs aşı randevuları MHRS ve e-devlet üzerinden alınmaya başladı. Covid-19 aşı randevuları MHRS üzerinden yapılmaktadır. Risk grubunda olan vatandaşlar, sağlık çalışanları, 65 yaş üstü Kovid aşı randevusu alıp aşılarını olabilecek.

Aşı başvurusu nasıl yapılır? E nabız ve MHRS aşı randevusu nasıl alınır?
13 Ocak 2021 - 21:51 - Güncelleme: 13 Ocak 2021 - 22:12

Aşı randevu işlemleri MHRS, E-Devlet, E Nabız, 184 ve 2023 SMS yoluyla aşı randevuları MHRS ve e-devlet üzerinden alınmaya başlandı. Koronavirüs aşısı için MHRS üzerinden randevular alınmaya başladı.

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR


korona virüs aşısı için Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden https://www.mhrs.gov.tr/ veya 184'ten randevu alınarak başvurulabilecek.

MHRS sistemine E-Devlet veya turkiye.gov.tr adresinden girilmektedir. mhrs.gov.tr üzerinden de işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

AŞI KAYITLARI NASIL YAPILIR

Sağlık Bakanlığı'nın geliştirdiği "aşıla mobil uygulaması üzerinden de yapılabilecek. Aşı uygulanmadan önce mutlaka "aşıla" mobil uygulaması üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı uygulaması yapılacak. Bakanlık aşı takibi için 'aşıla" mobil uygulamasını açıkladı.

İndirme işleminin yapılması gereken uygulama, Sağlık Bakanlığınca aşı takibini kolaylaştırmak için geliştirildi. Mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek "aşıla" uygulaması ile Kovid-19 aşı kayıtları yapılacak. Bu kapsamda, aşıdan önce mutlaka "aşıla" üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı yapılacak.

Aşıla uygulaması ile ilgili tüm bilgilere, dokümanlara, duyurulara ve eğitim videolarına "https://asila.saglik.gov.tr" adresinden erişilebilecek. Aşıla mobil uygulaması "https://mobilmarket.saglik.gov.tr" adresi üzerinden İOS, Android ve Huawei telefonları için indirilebilecek.

AŞI SIRASI NASIL ÖĞRENİLİR 

Aşılanıp aşılanmayacağımızı ya da sıranın bize gelip gelmediğini nasıl öğreneceğiz  diye merak edenler, E-Nabız sisteminden ya da 2023'e 'Aşıla' yazıp SMS atarak öğrenebileceksiniz. Aynı zamanda hastaneye gelemeyen vatandaşların evlerine gidilerek aşı uygulaması gerçekleştirilecek.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum