12 Bin TL Maaş İle Çalışacak Eleman Aranıyor

İnsanlar hayatlarını devam ettirebilmek için barınma, beslenme, giyinme gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır bundan ötürü günümüzde insanlar bu ihtiyaçlarını ...

12 Bin TL Maaş İle Çalışacak Eleman Aranıyor
Editor: Şirin Nayir
18 Haziran 2020 - 16:11 - Güncelleme: 19 Haziran 2020 - 13:17

12 Bin TL Maaş İle Çalışacak Eleman Aranıyor

İnsanlar hayatlarını devam ettirebilmek için barınma, beslenme, giyinme gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır bundan ötürü günümüzde insanlar bu ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla belirli bir birikimi yoksa belirli yerlerde çalışarak para kazanmaya mecburdur.


Ancak çalıştığımız yerlerde de dikkat ettiğimiz şeyler var. Bunlar yapacağımız iş ve bu iş sonucunda alacağımız para. Günümüz şartlarını da geçinebilmek gerçekten zor ve asgari ücretin net 2324 TL olduğunu düşünürsek 12 bin TL maaş ile çalışacak eleman aranması size gayet cazip gelebilir.

12 Bin TL Maaş Günümüz Şartlarında Yeterli mi?

12 bin TL maaş günümüz şartlarında birçok devlet kademesinde çalışan memurlara göre gayet fazla örneğin mesleğinde 25 yılı devirmiş ve en yüksek maaşı alan öğretmen maaşı 4409 TL ya da 15 yıllık bir çalışma sonrası bir doktorun alacağı maaş ortalama 8750 TL yani anlayacağınız 12 bin TL maaş ile birçok meslek grubuna göre daha fazla paraya sahip olabilirsiniz. Günümüzde İstanbul da kira ücretlerinin ortalama 4 bin TL olduğunu düşünürsek ülkedeki yoksulluk sınırının 7 bin TL olduğunu düşünürsek ortalamanın üstünde bir maaş.Türkiye’de Ortalama Bir Ailenin Giderlerini Göz Önüne Alırsak

Aylık;

Mutfak masrafı 800 TL

Faturalar 1500 TL

Giyim 1500 TL

Ulaşım 1000 TL

Kira 2000 TL

Haberleşme 200 TL

Toplam: 6000 TL. Bu durumda dahi hala elinizde 6000 TL maaş kalacak ki bu az bir para değil.

Kesinlikle Kabul Edilebilir Bir Para

Okuduğunuz gibi günümüz şartlarında 12 bin TL maaş ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yetecek hatta artacaktır. Bu artan parayla birikim yapabilir gezip toza bilirsiniz ancak böyle bir işi kabul ederken işverenin sizden istediklerine ve kendi ideallerinize dikkat etmelisiniz.

Aksi takdirde bu kadar para kazanmanıza rağmen mutsuz olabilirsiniz ve mutsuz olmanız hayattan zevk almanızı engelleyebilir. Eğer her şey sizin için uygunsa böyle bir işi reddetmemelisiniz. Kısacası 12 bin TL maaş ile çalışacak biri günümüz şartlarında ekonomik yönden sarsılmayacaktır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum